Zaprtje študentskih domov z dnem 1. 4. 2021

datum: 30.03.2021

Zaprtje študentskih domov z dnem 1. 4. 2021

Veljavnost odloka od 1.4. do vključno 11.4.2021

Spoštovane stanovalke in stanovalci UP študentskih domov.

Obveščamo vas, da je Vlada RS na predvčerajšnji seji sprejela Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (v nadaljevanju: Odlok), ki začne veljati v četrtek 1. aprila 2021 in bo veljal do vključno 11. aprila 2021.

Z Odlokom se začasno prepoveduje zbiranje v študentskih domovih razen za izjeme:

• študenti, ki imajo stalno prebivališče v študentskem domu,
  • študentske družine,
  • študenti tujci in gostujoči profesorji, ki jim je zaradi trenutnih varnostnih razmer onemogočena vrnitev v kraj stalnega bivališča.

Poleg tega smo bili obveščeni, da lahko v študentskih domovih ostanejo tudi stanovalci, ki za državo opravljajo pomembne naloge (npr. naloge v klicnih centrih, pomoč v zdravstvenih ustanovah, v vzgojno-izobraževalnih zavodih ipd.), skladno s sklepom ministrice za izobraževanje, znanost in šport z dne 24. 10. 2020, ki je še vedno v veljavi.

V želji, da še naprej ostanete zdravi, vas lepo pozdravljamo.

Uprava UPŠD

Koper, 30. 3. 2021