ODLOK VLADE z dne 23. 10. 2020

kategorija: javne objave

Naslov novice: ODLOK VLADE z dne 23. 10. 2020

Spoštovani stanovalci UP ŠD,

Vlada Republike Slovenije je 23. 10. 2020, zaradi izjemno resne epidemiološke situacije v državi, sprejela »Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih« (v nadaljevanju: odlok), ki je v prilogi.

Odlok začne veljati naslednji dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije, torej 24. 10. 2020, uporabljati pa se začne v ponedeljek, 26. 10. 2020. Strokovno utemeljenost ukrepov iz odloka bo Vlada Republike Slovenije presojala vsakih sedem dni z možnostjo njihovega podaljšanja, spremembe ali odprave, upoštevajoč aktualno epidemiološko sliko v državi. S tem odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi tudi v študentskih domovih po Sloveniji, kar pomeni, da morajo študentske domove zapustiti vsi stanovalci razen:

- študentov, ki imajo stalno prebivališče v študentskem domu,

- študentskih družin, ter

- tujih študentov in gostujočih profesorjev, ki jim je zaradi trenutnih varnostnih razmer onemogočena vrnitev v kraj stalnega bivališča.

Vsi ostali stanovalci (razen navedenih izjem) ste se, skladno z odlokom, dolžni čim prej začasno vrniti domov oziroma zapustiti študentski dom.

Tisti, ki boste ostali v domu in izpolnjujete enega izmed zgoraj navedenih pogojev morate izpolniti Izjavo v prilogi in jo poslati na info@sd.upr.si .

V zvezi s plačilom stanarine za čas prepovedi bivanja v študentskem domu po odloku pričakujemo povračilo s strani države, tako kot je bilo to spomladi. Prosimo poravnajte že prejete položnice, dobropise bomo upoštevali pri naslednjih položnicah.

Preden se odpravite domov vas prosimo, da preverite ali ste iz hladilnika odstranili pokvarljiva živila, da ste ugasnili luči in štedilnik, zaprli vsa okna in vodo ter za seboj zaklenili vrata sobe/apartmaja. Ker ne vemo, kako dolgo bo ukrep trajal, vam predlagamo, da si pri odhodu iz doma vzamete s seboj vse potrebne stvari. V času izvajanja ukrepa ne bo možno prihajati v domove.

Stanovalci, ki v okviru navedenih izjem ostajate v domovih, morate dosledno upoštevati COVID-19: NAVODILA ZA BIVANJE V ŠTUDENTSKIH DOMOVIH, datum: 16.10.2020 ( https://www.sd.upr.si/novice/2020101621525284/ ) ter ukrepe in priporočila pristojnih institucij.

Ostanite zdravi in pazite nase.

Uprava UP ŠD

Priloge: