Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja

datum: 15.05.2020

Univerza na Primorskem  UP Študentski domovi

Universita del Litorale  UL Case dello studente

University of Primorska  UP Student residences

Spoštovani študentje,

Na podlagi Odloka o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, ki z novo objavo ne vključuje več bivanja v študentskih domovih in na podlagi Sklepa rektorice UP (1142-40/2020, 14. 5. 2020), ki opredeljuje način nadaljevanja izvajanja študijskega procesa ter dovoljuje dejavnost UP ŠD, vas obveščamo, da lahko od 18. 5. 2020 spet bivate v svoji sobi v študentskem domu, vendar ob upoštevanju priporočenih smernic, ki so redno objavljane na spletni strani https://www.nijz.si/sl/sproscanje-ukrepov-covid-19.

Naj vas opozorimo, da je Vlada sicer 14. maja 2020 preklicala epidemijo nalezljive bolezni SARS-CoV-2 (COVID-19), na podlagi ocene, da se širitev umirja.  Ker pa še vedno ostaja nevarnost širjenja, se še vedno uporabljajo splošni in posebni ukrepi, sprejeti na podlagi Sklepa o uporabi ukrepov, ki jih določa Zakon o nalezljivih boleznih, pri epidemiji COVID-19. Trenutna epidemiološka situacija sicer omogoča sproščanje ukrepov, ki so bili nujni zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19, ne pa še njihove odprave v celoti. Zato apeliramo na vas, da ohranite previdnost pri obnašanju.

Študentje morate najkasneje ob prihodu v dom posredovati podpisano IZJAVO (priloga). Brez podpisane izjave vrnitev v sobo ni možna.

Ker se z 18. 5. 2020 omogoča bivanje v domu, se tudi ponovno prične obveznost plačevanja stanarine (za maj v ustreznem deležu).

Posebno opozorilo velja ob vračanju v dom iz tujine: za zdrave državljane Slovenije in drugih držav EU pri prihodu v Slovenijo ni več predvidena karantena. Za študente, ki se v dom vračajo po več kot 14-dnevnem bivanju v državah izven EU velja, da se jim odredi 14-dnevna karantena (10. člen

Viljem Tisnikar, direktor UP ŠD

- Izjava