OBVESTILO - ODLOK VLADE RS

datum: 16.03.2020

Spoštovani stanovalci UP Študentskih domov

Kot ste bili že obveščeni, je od danes v veljavi Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih (v nadaljevanju: odlok).

S strani posameznih stanovalcev smo obveščeni o razlogih, ki jim preprečujejo odhod domov, in zato ostajajo v študentskem domu. Nekaj izjem predvideva odlok, ne pa vseh, ki jih stanovalci navajate.

Odlok posega v pravice in obveznosti iz naših sklenjenih nastanitvenih pogodb. Vsi smo dolžni upoštevati ukrepe Vlade RS za zajezitev okužb. Verjetno bo Vlada v nadaljevanju predpisala tudi sankcije, kot na primer denarne kazni, za tiste, ki se ne bodo držali predpisanih ukrepov.

Pozivamo vse, ki iz utemeljenih razlogov niste zapustili študentskega doma, da izpolnite priloženi obrazec in ga najkasneje do dne 18. 3. 2020 do 12 ure pošljete na upravo UP ŠD (info@sd.upr.si). Kdor je študentski dom zapustil in do nadaljnjega v njem ne biva, NI POTREBNO, da izpolnjuje obrazec.

Lepo pozdravljeni,

Uprava UP ŠD