KORONAVIRUS - ODLOK VLADE REPUBLIKE SLOVENIJE

datum: 16.03.2020

Spoštovane stanovalke in stanovalci UP Študentskih domov

Kot ste bili obveščeni že po elektronski pošti včeraj, je Vlada Republike Slovenije včeraj (15.3.2020), z namenom omejevanja širjenja epidemije koronavirusa sprejela »Odlok o začasni prepovedi zbiranja ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih« (v nadaljevanju: odlok).

S tem odlokom se začasno prepoveduje zbiranje ljudi tudi v študentskih domovih po Sloveniji, kar pomeni, da morajo študentske domove zapustiti vsi stanovalci študentskih domovih, razen:

·        študentov, ki imajo stalno prebivališče v študentskem domu,

·        študentskih družin, ter

·        tujih študentov in gostujočih profesorjev, ki jim je zaradi trenutnih varnostnih razmer onemogočena vrnitev v kraj stalnega bivališča.

Vsi ostali stanovalci ste se v skladu z odlokom dolžni čimprej začasno vrniti domov oziroma zapustiti študentski dom.

Prosimo, da sledite navodilom v zvezi s koronavirusom, da upoštevate sedaj že vsem dobro znana navodila kako preprečiti okužbo s koronavirusom in navodila kako ravnati v primeru suma okužbe s koronavirusom.

Poleg tega vam tudi svetujemo, da spremljate spletne strani in družbena omrežja Nacionalnega inštituta za varovanje zdravja (https://www.nijz.si/sl/koronavirus-2019-ncov).

V želji, da boste naše obvestilo sprejeli z razumevanjem, vas lepo pozdravljamo!

Koper, 16. 3. 2020                                                      Uprava UP Študentskih domov