Bodi Evroštudent – sodeluj pri reševanju bivanjske problematike študentov!

datum: 24.04.2013

Bodi Evroštudent – sodeluj pri reševanju bivanjske problematike študentov!

Vabilo na okroglo mizo v sklopu raziskave EVROŠTUDENT V

Draga študentka, dragi študent!

Kje bivaš v času študija? Si tudi ti ostal/-a brez sobe v študentskem domu? Plačuješ zasoljeno najemnino pri zasebnikih? Kaj pa po študiju? Kako reševati stanovanjski problem?

Vabimo te na okroglo mizo na temo bivalne problematike študentov (in mladih) v Sloveniji. Okrogla miza bo v četrtek, 25. aprila 2013 ob 16. uri v prostorih Študentske organizacije Univerze na Primorskem (ŠOUP, Pristaniška ulica 3, Koper), s predvidenim trajanjem 1 uro in 30 minut.

Kot osrednji govorci bodo o temi diskutirali:

·         dr. Dragan Marušič, rektor Univerze na Primorskem

·         Astrid Prašnikar, direktorica Študentskih domov Univerze na Primorskem

·         Marko Pavlič, predsednik Študentske organizacije Univerze na Primorskem

·         predstavnik stanovalcev študentskih domov

Prav vsak pa je tudi vljudno vabljen, da se aktivno vključi v razpravo, izrazi svoja stališča ali naslovi vprašanja našim gostom.

Naj diskusija o študentih ne poteka brez študentov!

NAMEN in KONTEKST

Namen okrogle mize je predstavitev projekta Evroštudent širši študentski in strokovni javnosti in ugotavljanje trendov na določenih področjih raziskave. V okviru projekta bomo izvedli serijo okroglih miz in drugih dogodkov, na tej okrogli mizi pa se bomo osredotočili predvsem na vprašanja, povezana neposredno z bivanjsko problematiko študentov.

O PROJEKTU

Študentska organizacija Slovenije (ŠOS) v sodelovanju z Ministrstvom za izobraževanje, znanost in šport (MIZŠ), pripravlja raziskavo Evroštudent. Namen te je raziskati študijski in socialni položaj študentov v Sloveniji. Raziskavo v Sloveniji izvajamo že od leta 2005. Projekt bodo poleg spletne raziskave tvorili tudi vsebinsko zaokroženi dogodki, namenjeni predstavljanju položaja študentov pri nas in možnosti študija v tujini.

Projekt bomo izvajali aprila in maja 2013. K sodelovanju ste povabljeni vsi slovenski študentje in študentke.

Želiš vedeti več? http://eurostudent-2013.si/